Zgodne z przepisami na 06.2026
W jakim terminie konserwujący jest zobowiązany powiadomić eksploatującego o nieprawidłowościach, które spowodowały konieczność wyłączenia UTB z eksploatacji?
- W ciągu 30 dni od stwierdzenia nieprawidłowości
- Przy najbliższym badaniu okresowym UDT
- ✅ Bezzwłocznie, dokonując odpowiednich wpisów w dzienniku konserwacji
- Dopiero po samodzielnym usunięciu wszystkich usterek
Wyjaśnienie
Konserwujący ma obowiązek bezzwłocznie powiadomić eksploatującego o nieprawidłowościach powodujących konieczność wyłączenia UTB z eksploatacji i dokonać stosownych wpisów w dzienniku konserwacji.
Podstawa: Wytyczne UDT dot. eksploatacji UTB (wyd. 3/2022), § 9.1 pkt 6
Zaloguj się, aby dodać własną notatkę lub zapisać pytanie do zakładek.
Podobne pytania z kategorii „Obsługa i eksploatacja"
- W jakiej formie może być prowadzony dziennik konserwacji UTB?
- Jaki jest okres ważności zaświadczenia na OBSŁUGĘ suwnic, wciągników i wciągarek ogólnego przeznaczenia?
- Które urządzenie NIE jest objęte wymogiem posiadania zaświadczenia kwalifikacyjnego UDT na obsługę?
- Co dzieje się formalnie z zaświadczeniem po pozytywnym rozpatrzeniu wniosku o przedłużenie jego ważności?
- Jak często konserwujący przeprowadza przegląd konstrukcji nośnej, toru jezdnego oraz instalacji ochrony przeciwporażeniowej, jeżeli instrukcja eksploatacji nie ustala innych terminów?
Przećwicz całą bazę w trybie nauki
Zacznij naukę