Zgodne z przepisami na 06.2026
W jakim terminie należy złożyć wniosek o przedłużenie ważności zaświadczenia kwalifikacyjnego?
- ✅ Nie później niż 3 miesiące przed dniem upływu okresu ważności zaświadczenia
- W dowolnym momencie, także wiele lat po wygaśnięciu
- Najpóźniej w dniu upływu ważności zaświadczenia
- Nie wcześniej niż 30 dni po wygaśnięciu zaświadczenia
Wyjaśnienie
Wniosek o przedłużenie należy złożyć nie później niż na 3 miesiące przed upływem okresu ważności zaświadczenia.
Podstawa: Ustawa o dozorze technicznym (t.j. Dz.U. 2024 poz. 1194), art. 23 ust. 2c pkt 1
Zaloguj się, aby dodać własną notatkę lub zapisać pytanie do zakładek.
Podobne pytania z kategorii „Obsługa i eksploatacja"
- W jakiej formie może być prowadzony dziennik konserwacji UTB?
- Jaki jest okres ważności zaświadczenia na OBSŁUGĘ suwnic, wciągników i wciągarek ogólnego przeznaczenia?
- Które urządzenie NIE jest objęte wymogiem posiadania zaświadczenia kwalifikacyjnego UDT na obsługę?
- Co dzieje się formalnie z zaświadczeniem po pozytywnym rozpatrzeniu wniosku o przedłużenie jego ważności?
- Jak często konserwujący przeprowadza przegląd konstrukcji nośnej, toru jezdnego oraz instalacji ochrony przeciwporażeniowej, jeżeli instrukcja eksploatacji nie ustala innych terminów?
Przećwicz całą bazę w trybie nauki
Zacznij naukę