Zgodne z przepisami na 06.2026
Na czyj wniosek, zgodnie z Wytycznymi UDT, przeprowadzane jest badanie doraźne eksploatacyjne (np. po wymianie cięgien nośnych)?
- ✅ Na pisemny wniosek eksploatującego
- Wyłącznie z urzędu, bez udziału eksploatującego
- Na ustny wniosek konserwującego
- Na wniosek producenta urządzenia
Wyjaśnienie
Badanie doraźne eksploatacyjne jest przeprowadzane przez organ dozoru technicznego na pisemny wniosek eksploatującego.
Badanie doraźne eksploatacyjne jest przeprowadzane przez organ dozoru technicznego na pisemny wniosek eksploatującego.
Podstawa: Wytyczne UDT eksploatacji UTB, § 17.2
Zaloguj się, aby dodać własną notatkę lub zapisać pytanie do zakładek.
Podobne pytania z kategorii „Dozór techniczny i UDT"
- Jak powinien postąpić eksploatujący po przekroczeniu terminu badania okresowego UTB?
- Kto ma obowiązek prowadzenia i przechowywania dokumentacji eksploatacyjnej (w tym dziennika konserwacji) urządzenia objętego dozorem technicznym?
- Co może uczynić organ jednostki dozoru technicznego, jeżeli podmiot uprawniony do naprawy lub modernizacji nie przestrzega warunków określonych w uprawnieniu lub wykonuje prace niewłaściwej jakości wpływającej na bezpieczeństwo?
- Co należy rozumieć przez "jednostki dozoru technicznego" w rozumieniu ustawy?
- Osoba, która uniemożliwia lub utrudnia wykonywanie czynności sprawdzających poprzedzających wydanie decyzji zezwalającej na eksploatację (art. 14 ust. 2), zgodnie z przepisami karnymi ustawy o dozorze technicznym:
Przećwicz całą bazę w trybie nauki
Zacznij naukę