Zgodne z przepisami na 06.2026
Po czym, zgodnie z § 21.2 Wytycznych UDT, organ UDT przeprowadza badanie doraźne powypadkowe lub poawaryjne?
- ✅ Po otrzymaniu zawiadomienia lub informacji dotyczących niebezpiecznego uszkodzenia lub nieszczęśliwego wypadku związanych z eksploatacją UTB
- Po upływie 12 miesięcy od ostatniego badania okresowego
- Wyłącznie po pisemnym wniosku producenta o przeprowadzenie badania
- Po samodzielnej decyzji konserwującego bez powiadamiania UDT
Wyjaśnienie
Organ UDT przeprowadza to badanie po otrzymaniu zawiadomienia lub informacji o niebezpiecznym uszkodzeniu lub nieszczęśliwym wypadku związanym z eksploatacją UTB.
organ właściwej jednostki dozoru technicznego przeprowadza po otrzymaniu zawiadomienia lub informacji dotyczących niebezpiecznego uszkodzenia lub nieszczęśliwego wypadku związanych z eksploatacją UTB.
Podstawa: Wytyczne UDT eksploatacji UTB, § 21.2
Zaloguj się, aby dodać własną notatkę lub zapisać pytanie do zakładek.
Podobne pytania z kategorii „Dozór techniczny i UDT"
- Jak powinien postąpić eksploatujący po przekroczeniu terminu badania okresowego UTB?
- Kto ma obowiązek prowadzenia i przechowywania dokumentacji eksploatacyjnej (w tym dziennika konserwacji) urządzenia objętego dozorem technicznym?
- Co może uczynić organ jednostki dozoru technicznego, jeżeli podmiot uprawniony do naprawy lub modernizacji nie przestrzega warunków określonych w uprawnieniu lub wykonuje prace niewłaściwej jakości wpływającej na bezpieczeństwo?
- Co należy rozumieć przez "jednostki dozoru technicznego" w rozumieniu ustawy?
- Osoba, która uniemożliwia lub utrudnia wykonywanie czynności sprawdzających poprzedzających wydanie decyzji zezwalającej na eksploatację (art. 14 ust. 2), zgodnie z przepisami karnymi ustawy o dozorze technicznym:
Przećwicz całą bazę w trybie nauki
Zacznij naukę