Zgodne z przepisami na 06.2026
Na czyj wniosek, zgodnie z Wytycznymi UDT, przeprowadzane jest badanie doraźne eksploatacyjne (np. po wymianie cięgien nośnych)?
- ✅ Na pisemny wniosek eksploatującego
- Wyłącznie z urzędu, bez udziału eksploatującego
- Na ustny wniosek konserwującego
- Na wniosek producenta urządzenia
Wyjaśnienie
Badanie doraźne eksploatacyjne jest przeprowadzane przez organ dozoru technicznego na pisemny wniosek eksploatującego.
Badanie doraźne eksploatacyjne jest przeprowadzane przez organ dozoru technicznego na pisemny wniosek eksploatującego.
Podstawa: Wytyczne UDT eksploatacji UTB, § 17.2
Zaloguj się, aby dodać własną notatkę lub zapisać pytanie do zakładek.
Podobne pytania z kategorii „Dozór techniczny i UDT"
- W jakim terminie należy złożyć wniosek o przedłużenie okresu ważności zaświadczenia kwalifikacyjnego?
- Czy przedłużenie okresu ważności zaświadczenia kwalifikacyjnego osób obsługujących i konserwujących urządzenia techniczne wiąże się z opłatą?
- Co musi zapewnić osoba przystępująca do postępowania kwalifikacyjnego, która nie włada językiem polskim w stopniu umożliwiającym jego przeprowadzenie?
- Jaki minimalny wiek musi mieć osoba, aby mogło zostać przeprowadzone sprawdzenie jej kwalifikacji do obsługi i konserwacji urządzeń technicznych?
- Kto powołuje komisje kwalifikacyjne przeprowadzające postępowanie sprawdzające kwalifikacje operatorów urządzeń technicznych?
Przećwicz całą bazę w trybie nauki
Zacznij naukę