Zgodne z przepisami na 06.2026
W jakim celu, zgodnie z § 21.1 Wytycznych UDT, przeprowadza się badanie doraźne powypadkowe i doraźne poawaryjne?
- ✅ W celu określenia stanu technicznego UTB oraz przyczyn nieszczęśliwego wypadku lub niebezpiecznego uszkodzenia
- Wyłącznie w celu naliczenia kary dla eksploatującego
- W celu przedłużenia ważności decyzji eksploatacyjnej o 5 lat
- Wyłącznie w celu sprawdzenia czytelności napisów ostrzegawczych
Wyjaśnienie
Badanie doraźne powypadkowe i poawaryjne służy określeniu stanu technicznego UTB oraz przyczyn nieszczęśliwego wypadku lub niebezpiecznego uszkodzenia.
Badanie doraźne powypadkowe i doraźne poawaryjne przeprowadza się w celu określenia stanu technicznego UTB oraz przyczyn nieszczęśliwego wypadku lub niebezpiecznego uszkodzenia.
Podstawa: Wytyczne UDT eksploatacji UTB, § 21.1
Zaloguj się, aby dodać własną notatkę lub zapisać pytanie do zakładek.
Podobne pytania z kategorii „Dozór techniczny i UDT"
- W jakim terminie należy złożyć wniosek o przedłużenie okresu ważności zaświadczenia kwalifikacyjnego?
- Czy przedłużenie okresu ważności zaświadczenia kwalifikacyjnego osób obsługujących i konserwujących urządzenia techniczne wiąże się z opłatą?
- Co musi zapewnić osoba przystępująca do postępowania kwalifikacyjnego, która nie włada językiem polskim w stopniu umożliwiającym jego przeprowadzenie?
- Jaki minimalny wiek musi mieć osoba, aby mogło zostać przeprowadzone sprawdzenie jej kwalifikacji do obsługi i konserwacji urządzeń technicznych?
- Kto powołuje komisje kwalifikacyjne przeprowadzające postępowanie sprawdzające kwalifikacje operatorów urządzeń technicznych?
Przećwicz całą bazę w trybie nauki
Zacznij naukę