Zgodne z przepisami na 06.2026
Zgodnie z § 17.3 Wytycznych UDT, czy badanie doraźne eksploatacyjne może być przeprowadzone także w przypadkach innych niż wymienione w § 17.2?
- ✅ Tak, na wniosek eksploatującego, po uzgodnieniu z organem właściwej jednostki dozoru technicznego
- Nie, dopuszczalne są wyłącznie przypadki wymienione w § 17.2
- Tak, ale tylko z urzędu, bez wniosku eksploatującego
- Tak, automatycznie po każdej zmianie operatora
Wyjaśnienie
Badanie doraźne eksploatacyjne może być przeprowadzone na wniosek eksploatującego w innych przypadkach niż wymienione w ust. 2, po uzgodnieniu z organem dozoru technicznego.
Badanie doraźne eksploatacyjne może być przeprowadzone na wniosek eksploatującego w innych przypadkach niż te, o których mowa w ust. 2, po uzgodnieniu z organem właściwej jednostki dozoru technicznego.
Podstawa: Wytyczne UDT eksploatacji UTB, § 17.3
Zaloguj się, aby dodać własną notatkę lub zapisać pytanie do zakładek.
Podobne pytania z kategorii „Dozór techniczny i UDT"
- W jakim terminie należy złożyć wniosek o przedłużenie okresu ważności zaświadczenia kwalifikacyjnego?
- Czy przedłużenie okresu ważności zaświadczenia kwalifikacyjnego osób obsługujących i konserwujących urządzenia techniczne wiąże się z opłatą?
- Co musi zapewnić osoba przystępująca do postępowania kwalifikacyjnego, która nie włada językiem polskim w stopniu umożliwiającym jego przeprowadzenie?
- Jaki minimalny wiek musi mieć osoba, aby mogło zostać przeprowadzone sprawdzenie jej kwalifikacji do obsługi i konserwacji urządzeń technicznych?
- Kto powołuje komisje kwalifikacyjne przeprowadzające postępowanie sprawdzające kwalifikacje operatorów urządzeń technicznych?
Przećwicz całą bazę w trybie nauki
Zacznij naukę