Zgodne z przepisami na 06.2026
Według Wytycznych UDT, w przypadku wózków jezdniowych podnośnikowych, gdy brak jest informacji w dokumentacji urządzenia oraz innych wskazówek osoby kompetentnej co do sposobu wyznaczania stopnia wykorzystania resursu, po jakim okresie eksploatacji należy wykonać ocenę stanu technicznego?
- ✅ Po 10 latach eksploatacji
- Po 25 latach eksploatacji
- Po 5 latach eksploatacji
- Po 15 latach eksploatacji
Wyjaśnienie
Dla wózków jezdniowych podnośnikowych przy braku danych w dokumentacji i wskazówek osoby kompetentnej Wytyczne przyjmują zasadę wykonania oceny stanu technicznego po 10 latach eksploatacji.
kompetentnej, co do sposobu wyznaczania stopnia wykorzystania resursu, należy kierować się zasadą, że ocena stanu technicznego powinna zostać wykonana po 10 latach eksploatacji.
Podstawa: Wytyczne UDT eksploatacji UTB, pkt o resursie wózków jezdniowych podnośnikowych
Zaloguj się, aby dodać własną notatkę lub zapisać pytanie do zakładek.
Podobne pytania z kategorii „Dozór techniczny i UDT"
- Jak powinien postąpić eksploatujący po przekroczeniu terminu badania okresowego UTB?
- Kto ma obowiązek prowadzenia i przechowywania dokumentacji eksploatacyjnej (w tym dziennika konserwacji) urządzenia objętego dozorem technicznym?
- Co może uczynić organ jednostki dozoru technicznego, jeżeli podmiot uprawniony do naprawy lub modernizacji nie przestrzega warunków określonych w uprawnieniu lub wykonuje prace niewłaściwej jakości wpływającej na bezpieczeństwo?
- Co należy rozumieć przez "jednostki dozoru technicznego" w rozumieniu ustawy?
- Osoba, która uniemożliwia lub utrudnia wykonywanie czynności sprawdzających poprzedzających wydanie decyzji zezwalającej na eksploatację (art. 14 ust. 2), zgodnie z przepisami karnymi ustawy o dozorze technicznym:
Przećwicz całą bazę w trybie nauki
Zacznij naukę