Zgodne z przepisami na 06.2026
W jakim celu, zgodnie z § 21.1 Wytycznych UDT, przeprowadza się badanie doraźne powypadkowe i doraźne poawaryjne?
- ✅ W celu określenia stanu technicznego UTB oraz przyczyn nieszczęśliwego wypadku lub niebezpiecznego uszkodzenia
- Wyłącznie w celu naliczenia kary dla eksploatującego
- W celu przedłużenia ważności decyzji eksploatacyjnej o 5 lat
- Wyłącznie w celu sprawdzenia czytelności napisów ostrzegawczych
Wyjaśnienie
Badanie doraźne powypadkowe i poawaryjne służy określeniu stanu technicznego UTB oraz przyczyn nieszczęśliwego wypadku lub niebezpiecznego uszkodzenia.
Badanie doraźne powypadkowe i doraźne poawaryjne przeprowadza się w celu określenia stanu technicznego UTB oraz przyczyn nieszczęśliwego wypadku lub niebezpiecznego uszkodzenia.
Podstawa: Wytyczne UDT eksploatacji UTB, § 21.1
Zaloguj się, aby dodać własną notatkę lub zapisać pytanie do zakładek.
Podobne pytania z kategorii „Dozór techniczny i UDT"
- Kto ponosi odpowiedzialność za zapewnienie ważnej decyzji zezwalającej na eksploatację oraz prowadzenie dokumentacji urządzenia?
- W czyjej obecności inspektorzy wykonują czynności dozoru technicznego?
- W przypadku zmiany eksploatującego urządzenie techniczne nowy eksploatujący:
- Co robi organ jednostki dozoru technicznego, jeżeli po wyznaczonym terminie podmiot nie usunie uchybień stanowiących podstawę zawieszenia uprawnienia?
- Co stwierdza wytwarzający przez oznaczenie urządzenia znakiem dozoru technicznego?
Przećwicz całą bazę w trybie nauki
Zacznij naukę