Zgodne z przepisami na 06.2026
W jakim celu, zgodnie z § 21.1 Wytycznych UDT, przeprowadza się badanie doraźne powypadkowe i doraźne poawaryjne?
- ✅ W celu określenia stanu technicznego UTB oraz przyczyn nieszczęśliwego wypadku lub niebezpiecznego uszkodzenia
- Wyłącznie w celu naliczenia kary dla eksploatującego
- W celu przedłużenia ważności decyzji eksploatacyjnej o 5 lat
- Wyłącznie w celu sprawdzenia czytelności napisów ostrzegawczych
Wyjaśnienie
Badanie doraźne powypadkowe i poawaryjne służy określeniu stanu technicznego UTB oraz przyczyn nieszczęśliwego wypadku lub niebezpiecznego uszkodzenia.
Badanie doraźne powypadkowe i doraźne poawaryjne przeprowadza się w celu określenia stanu technicznego UTB oraz przyczyn nieszczęśliwego wypadku lub niebezpiecznego uszkodzenia.
Podstawa: Wytyczne UDT eksploatacji UTB, § 21.1
Zaloguj się, aby dodać własną notatkę lub zapisać pytanie do zakładek.
Podobne pytania z kategorii „Dozór techniczny i UDT"
- Jak powinien postąpić eksploatujący po przekroczeniu terminu badania okresowego UTB?
- Kto ma obowiązek prowadzenia i przechowywania dokumentacji eksploatacyjnej (w tym dziennika konserwacji) urządzenia objętego dozorem technicznym?
- Co może uczynić organ jednostki dozoru technicznego, jeżeli podmiot uprawniony do naprawy lub modernizacji nie przestrzega warunków określonych w uprawnieniu lub wykonuje prace niewłaściwej jakości wpływającej na bezpieczeństwo?
- Co należy rozumieć przez "jednostki dozoru technicznego" w rozumieniu ustawy?
- Osoba, która uniemożliwia lub utrudnia wykonywanie czynności sprawdzających poprzedzających wydanie decyzji zezwalającej na eksploatację (art. 14 ust. 2), zgodnie z przepisami karnymi ustawy o dozorze technicznym:
Przećwicz całą bazę w trybie nauki
Zacznij naukę