Zgodne z przepisami na 06.2026
Na czyj wniosek, zgodnie z Wytycznymi UDT, przeprowadzane jest badanie doraźne eksploatacyjne (np. po wymianie cięgien nośnych)?
- ✅ Na pisemny wniosek eksploatującego
- Wyłącznie z urzędu, bez udziału eksploatującego
- Na ustny wniosek konserwującego
- Na wniosek producenta urządzenia
Wyjaśnienie
Badanie doraźne eksploatacyjne jest przeprowadzane przez organ dozoru technicznego na pisemny wniosek eksploatującego.
Badanie doraźne eksploatacyjne jest przeprowadzane przez organ dozoru technicznego na pisemny wniosek eksploatującego.
Podstawa: Wytyczne UDT eksploatacji UTB, § 17.2
Zaloguj się, aby dodać własną notatkę lub zapisać pytanie do zakładek.
Podobne pytania z kategorii „Dozór techniczny i UDT"
- Kto ponosi odpowiedzialność za zapewnienie ważnej decyzji zezwalającej na eksploatację oraz prowadzenie dokumentacji urządzenia?
- W czyjej obecności inspektorzy wykonują czynności dozoru technicznego?
- W przypadku zmiany eksploatującego urządzenie techniczne nowy eksploatujący:
- Co robi organ jednostki dozoru technicznego, jeżeli po wyznaczonym terminie podmiot nie usunie uchybień stanowiących podstawę zawieszenia uprawnienia?
- Co stwierdza wytwarzający przez oznaczenie urządzenia znakiem dozoru technicznego?
Przećwicz całą bazę w trybie nauki
Zacznij naukę