Zgodne z przepisami na 06.2026
Czy w razie zagubienia księgi rewizyjnej przez eksploatującego można uzyskać jej duplikat?
- ✅ Tak, na pisemny wniosek eksploatującego istnieje możliwość uzyskania duplikatu
- Nie, zagubienie księgi oznacza konieczność ponownego badania odbiorczego
- Tak, ale tylko w formie elektronicznej, bez protokołów
- Nie, duplikatu nie wydaje się w żadnym przypadku
Wyjaśnienie
Wytyczne przewidują, że w razie zagubienia księgi rewizyjnej, na pisemny wniosek eksploatującego, istnieje możliwość uzyskania jej duplikatu.
W przypadku zagubienia przez eksploatującego księgi rewizyjnej, na jego pisemny wniosek, istnieje możliwość uzyskania duplikatu księgi rewizyjnej.
Podstawa: Wytyczne UDT eksploatacji UTB, wyjaśnienia do § 15
Zaloguj się, aby dodać własną notatkę lub zapisać pytanie do zakładek.
Podobne pytania z kategorii „Dozór techniczny i UDT"
- Jak powinien postąpić eksploatujący po przekroczeniu terminu badania okresowego UTB?
- Kto ma obowiązek prowadzenia i przechowywania dokumentacji eksploatacyjnej (w tym dziennika konserwacji) urządzenia objętego dozorem technicznym?
- Co może uczynić organ jednostki dozoru technicznego, jeżeli podmiot uprawniony do naprawy lub modernizacji nie przestrzega warunków określonych w uprawnieniu lub wykonuje prace niewłaściwej jakości wpływającej na bezpieczeństwo?
- Co należy rozumieć przez "jednostki dozoru technicznego" w rozumieniu ustawy?
- Osoba, która uniemożliwia lub utrudnia wykonywanie czynności sprawdzających poprzedzających wydanie decyzji zezwalającej na eksploatację (art. 14 ust. 2), zgodnie z przepisami karnymi ustawy o dozorze technicznym:
Przećwicz całą bazę w trybie nauki
Zacznij naukę