Zgodne z przepisami na 06.2026
Czy w razie zagubienia księgi rewizyjnej przez eksploatującego można uzyskać jej duplikat?
- ✅ Tak, na pisemny wniosek eksploatującego istnieje możliwość uzyskania duplikatu
- Nie, zagubienie księgi oznacza konieczność ponownego badania odbiorczego
- Tak, ale tylko w formie elektronicznej, bez protokołów
- Nie, duplikatu nie wydaje się w żadnym przypadku
Wyjaśnienie
Wytyczne przewidują, że w razie zagubienia księgi rewizyjnej, na pisemny wniosek eksploatującego, istnieje możliwość uzyskania jej duplikatu.
W przypadku zagubienia przez eksploatującego księgi rewizyjnej, na jego pisemny wniosek, istnieje możliwość uzyskania duplikatu księgi rewizyjnej.
Podstawa: Wytyczne UDT eksploatacji UTB, wyjaśnienia do § 15
Zaloguj się, aby dodać własną notatkę lub zapisać pytanie do zakładek.
Podobne pytania z kategorii „Dozór techniczny i UDT"
- W jakim terminie należy złożyć wniosek o przedłużenie okresu ważności zaświadczenia kwalifikacyjnego?
- Czy przedłużenie okresu ważności zaświadczenia kwalifikacyjnego osób obsługujących i konserwujących urządzenia techniczne wiąże się z opłatą?
- Co musi zapewnić osoba przystępująca do postępowania kwalifikacyjnego, która nie włada językiem polskim w stopniu umożliwiającym jego przeprowadzenie?
- Jaki minimalny wiek musi mieć osoba, aby mogło zostać przeprowadzone sprawdzenie jej kwalifikacji do obsługi i konserwacji urządzeń technicznych?
- Kto powołuje komisje kwalifikacyjne przeprowadzające postępowanie sprawdzające kwalifikacje operatorów urządzeń technicznych?
Przećwicz całą bazę w trybie nauki
Zacznij naukę