Zgodne z przepisami na 06.2026
Co według Wytycznych UDT robi eksploatujący po wykonaniu oceny stanu technicznego oraz wynikających z niej zaleceń w przypadku przekroczenia resursu UTB?
- ✅ Zgłasza pisemnie urządzenie do badania doraźnego eksploatacyjnego
- Samodzielnie wystawia decyzję dopuszczającą urządzenie do dalszej pracy
- Niszczy księgę rewizyjną i zakłada nową dokumentację urządzenia
- Występuje o całkowite zwolnienie urządzenia spod dozoru technicznego
Wyjaśnienie
Po wykonaniu oceny stanu technicznego i jej zaleceń w razie przekroczenia resursu eksploatujący zgłasza urządzenie pisemnie do badania doraźnego eksploatacyjnego.
Po wykonaniu tych czynności eksploatujący zgłasza pisemnie urządzenie do badania doraźnego eksploatacyjnego.
Podstawa: Wytyczne UDT eksploatacji UTB, pkt o badaniu doraźnym eksploatacyjnym po przekroczeniu resursu
Zaloguj się, aby dodać własną notatkę lub zapisać pytanie do zakładek.
Podobne pytania z kategorii „Dozór techniczny i UDT"
- Kto ponosi odpowiedzialność za zapewnienie ważnej decyzji zezwalającej na eksploatację oraz prowadzenie dokumentacji urządzenia?
- W czyjej obecności inspektorzy wykonują czynności dozoru technicznego?
- W przypadku zmiany eksploatującego urządzenie techniczne nowy eksploatujący:
- Co robi organ jednostki dozoru technicznego, jeżeli po wyznaczonym terminie podmiot nie usunie uchybień stanowiących podstawę zawieszenia uprawnienia?
- Co stwierdza wytwarzający przez oznaczenie urządzenia znakiem dozoru technicznego?
Przećwicz całą bazę w trybie nauki
Zacznij naukę