Zgodne z przepisami na 06.2026
Co według Wytycznych UDT robi eksploatujący po wykonaniu oceny stanu technicznego oraz wynikających z niej zaleceń w przypadku przekroczenia resursu UTB?
- ✅ Zgłasza pisemnie urządzenie do badania doraźnego eksploatacyjnego
- Samodzielnie wystawia decyzję dopuszczającą urządzenie do dalszej pracy
- Niszczy księgę rewizyjną i zakłada nową dokumentację urządzenia
- Występuje o całkowite zwolnienie urządzenia spod dozoru technicznego
Wyjaśnienie
Po wykonaniu oceny stanu technicznego i jej zaleceń w razie przekroczenia resursu eksploatujący zgłasza urządzenie pisemnie do badania doraźnego eksploatacyjnego.
Po wykonaniu tych czynności eksploatujący zgłasza pisemnie urządzenie do badania doraźnego eksploatacyjnego.
Podstawa: Wytyczne UDT eksploatacji UTB, pkt o badaniu doraźnym eksploatacyjnym po przekroczeniu resursu
Zaloguj się, aby dodać własną notatkę lub zapisać pytanie do zakładek.
Podobne pytania z kategorii „Dozór techniczny i UDT"
- W jakim terminie należy złożyć wniosek o przedłużenie okresu ważności zaświadczenia kwalifikacyjnego?
- Czy przedłużenie okresu ważności zaświadczenia kwalifikacyjnego osób obsługujących i konserwujących urządzenia techniczne wiąże się z opłatą?
- Co musi zapewnić osoba przystępująca do postępowania kwalifikacyjnego, która nie włada językiem polskim w stopniu umożliwiającym jego przeprowadzenie?
- Jaki minimalny wiek musi mieć osoba, aby mogło zostać przeprowadzone sprawdzenie jej kwalifikacji do obsługi i konserwacji urządzeń technicznych?
- Kto powołuje komisje kwalifikacyjne przeprowadzające postępowanie sprawdzające kwalifikacje operatorów urządzeń technicznych?
Przećwicz całą bazę w trybie nauki
Zacznij naukę